Dla Twojego Relaxu

abyś się odprężył i znalazł harmonię

Specjalnie dla Ciebie w tym roku oddaliśmy do użytku całkowicie nową strefę wellness, gdzie znajdziesz ukojenie i odpoczynek dla ciała i ducha.

W naszym SPA znajdziesz:

SAUNA FIŃSKA
Sauna fińska –  to połączenie dwóch zabiegów, a mianowicie naprzemienne stosowanie ciepło- i zimnolecznictwa. Zabieg polega na szybkim przegrzaniu całego organizmu, a następnie jego ochłodzeniu. Z korzystaniem z sauny fińskiej wiąże się wielowiekowa tradycja, a obecne zasady zostały wypracowane głównie przez Finów. Zabieg ten jest polecany przy leczeniu wielu schorzeń, jednak warto zaznaczyć, że mogą z niego korzystać również ludzie zdrowi, bez konkretnych wskazań.
SAUNA INFRARED
Saunę infrared – często mylona z sauną fińską, jednak charakteryzuje się innym działaniem. W kabinie IR ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fal od 700 do 15 000 nm.Promieniowanie podczerwone jest dobroczynnym promieniowaniem elektromagnetycznym o wysokich właściwościach leczniczych, od lat z powodzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii. Stanowi ono 40% promieniowania słonecznego, zatem w saunie Infrared korzystamy z dobroczynnego działania słońca – dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez udziału szkodliwych promieni UV. Tu za pomocą promieni podczerwieni podgrzewane jest ciało, a nie powietrze, przez co temperatura w kabinie wynosi między 30 a 60 stopni celcjusza, zatem jest bezpieczna dla każdego.
PODGRZEWANA ŁAWA
Podgrzewana ławka, gdzie po schłodzeniu ciała, podczas którego dojdzie do skurczenia mięśni, będą one pod wpływem ciepła rozluźniać się dając Ci poczucie całkowitego odprężenia.

GROTA SOLNA

Grota solna to specjalne pomieszczenie, w którym wykorzystuje się różne formy soli morskiej. W efekcie powstaje tam środowisko nasycone cennymi mikroelementami i pierwiastkami śladowymi, wskazane dla osób znerwicowanych czy cierpiących na różne schorzenia, zwłaszcza układu oddechowego.

MASAŻE RELAKSACYJNE

Masaż relaksacyjny likwiduje skutki stresu, odpręża ciało, rozluźnia spięte mięśnie, przywraca spokój i harmonię organizmu.

Zmniejsza napięcie mięśniowo – nerwowe i psychiczne spowodowane stresem, ciężką pracą, życiem w ciągłym biegu i napięciu. Poprawia krążenie i ciśnienie krwi, a także przywraca prawidłowy rytm serca.